liturgická farba féria  Dnes je sobota 23. januára 2021, Meniny má Miloš
  Hlavné menu
Hlavná stránka
Zoznam rubrík
Download
Weblinks
Ankety
TOP 15

Personalizácia
Rozšírené vyhľadávanie

  Vyhľadať

  Anketa
Aký bol pre vás duchovný rok 2007?

Pokročil som v duchovnom živote.
4307 (4307 hl.)
Dúfam, že ten budúci bude lepší.
1615 (1615 hl.)
Nemal som čas na duchovný život.
1506 (1506 hl.)
Čo je to duchovný život?
1270 (1270 hl.)

Celkom hlasovalo: 8698

  Informácie
Hostitel: www.fara.sk
Spravca:
ICLic. Rastislav Suchý

Design: © M&K&H@Ss

Info

* STV na Veľkú noc 2007

Vydané dňa 04. 04. 2007 (1887 prečítaní)

Slovenská televízia – Redakcia duchovného života – počas veľkonočných sviatkov pripravila nasledujúce duchovné programy:Slovenská televízia – Redakcia duchovného života – počas veľkonočných sviatkov pripravila nasledujúce duchovné programy:

Na Veľký piatok odvysiela Pašiové Služby Božie z evanjelického kostola v Banskej Štiavnici o 9:30, ktoré liturguje zborový farár Ján Lichanec a káže biskup Západného dištriktu ECAV Milan Krivda a liturgickú pobožnosť Krížovej cesty z Rímskeho kolosea za účasti Svätého Otca Benedikta XVI. o 21:10. Oba prenosy diváci uvidia na Dvojke.

Na Bielu sobotu divákom STV sprostredkuje obrady Veľkonočnej vigílie z Baziliky sv. Petra v Ríme o 21:55 na Dvojke.

Veľkonočnú nedeľu otvorí slávnostná sv. omša z Dómu sv. Alžbety v Košiciach o 10:30 na Jednotke. Hlavným celebrantom bude košický arcibiskup Mons. Alojz Tkáč.

Po jej skončení o 11:55 STV prinesie veľkonočné požehnanie Svätého Otca Urbi et Orbi z Námestia sv. Petra v Ríme, tiež na Jednotke. Všetky bohoslužby a liturgické slávenia budú v priamom prenose.

Zmŕtvychvstaniu Ježiša Krista je venovaná časť náboženského magazínu Orientácie na Veľkonočnú nedeľu o 15:15 na Dvojke, v ktorom vystúpia Stanislav Zvolenský, Max Kašparů a Jozef Jančovič. V ďalšej časti magazínu uvidíte reflexie maliarky Evy Trizuljakovej.

V Sviatočnom slove sa divákom prihovoria: na Zelený štrvtok biskup Stanislav Zvolenský, na Veľký piatok generálny biskup ECAV Miloš Klátik a na Veľkonočnú nedeľu banskobystrický diecézny biskup Rudolf Baláž.


Čítaj celú správu ... | Autor: TK KBS | Informačný emailVytlačiť článok | Zdroj: TK KBS

© Martin Keruľ webmaster.rv@rcc.sk