liturgická farba féria  Dnes je sobota 23. januára 2021, Meniny má Miloš

Personalizácia
Rozšírené vyhľadávanie

Vyhľadať

Aký bol pre vás duchovný rok 2007?

Pokročil som v duchovnom živote.
4307 (4307 hl.)
Dúfam, že ten budúci bude lepší.
1616 (1616 hl.)
Nemal som čas na duchovný život.
1507 (1507 hl.)
Čo je to duchovný život?
1271 (1271 hl.)

Celkom hlasovalo: 8701

Informácie
Hostitel: www.fara.sk
Spravca:
ICLic. Rastislav Suchý

Design: © M&K&H@Ss

* Bývalý britský premier katolíkom.

Vydané dňa 03. 01. 2008 (2148 prečítaní)

Tony Blair sa stal pred Vianocami katolíkom.

O katolícku vieru prejavoval bývalý britský premiér záujem už niekoľko rokov a o možnej konverzii sa intenzívne začalo hovoriť po jeho osobnej audiencii u pápeža v júni 2007.

Westminsterská arcidiecéza oznámila, že bývalý premiér Veľkej Británie Tony Blair, ktorý patril do Anglikánskej cirkvi, vstúpil do plného spoločenstva s Katolíckou cirkvou. Obrad prijatia sa uskutočnil 21. decembra v kaplnke arcibiskupskej rezidencie. Svoj záujem o katolicizmus prejavoval bývalý britský premiér už niekoľko rokov a o možnej konverzii sa intenzívne začalo hovoriť po jeho osobnej audiencii u pápeža v júni 2007 – tesne pred jeho odstúpením z funkcie. Kardinál Cormac Murphy O’Connor vstup Tonyho Blaira medzi katolíkov uvítal. „Dlhý čas,” píše sa v správe arcibiskupstva, „sa Blair pravidelne zúčastňoval na slávení svätej omše s manželkou Cherie a ich deťmi a v posledných mesiacoch absolvoval formačnú prípravu na vstup do plného spoločenstva.“ Anglikánsky arcibiskup Rowan Williams vyhlásil, že expremiéra „sprevádza modlitbami a žičeniami pri jeho ďalšom kroku na kresťanskej púti”. Hovorca Svätej stolice Federico Lombardi označil konverziu za „dobrú správu, ktorú Vatikán prijal s rešpektom”. Tonyho Blaira na ceste k vstupu sprevádzal Mons. Mark O’Tool, osobitný sekretár kardinála O’Connora. Správa londýnskeho Daily Telegraph uvádza, že počet praktizujúcich katolíkov v krajine už prevýšil anglikánov. Citoval pritom štatistiku návštev nedeľných bohoslužieb, na ktorých sa v Anglicku zúčastňuje 861-tisíc katolíkov, kým na anglikánske slávenia prichádza 852-tisíc veriacich. „Pokles účasti katolíkov za posledné roky zvrátil najmä príliv imigrantov,” tvrdí Daily Telegraph.

Čítaj celú správu ... | Autor: rs | Informačný emailVytlačiť článok